Cesta okolo sveta pokračuje v Afrike

Po návrate z Ázie si mladí na chvíľu oddýchli, ale sotva si stihli privyknúť na slovenské podnebie, už opäť chystali lode na cestu. Tentokrát sa preplavili na juh, až do tropickej Afriky.

Afrika je krajina, ktorá sa nám spája s horúčavou, púšťami, pyramídami. Súťažiaci však boli veľmi zvedaví a tieto základné poznatky im nestačili. Rozhodli sa pozrieť si Afriku vlastnými očami. 

Prvé kroky našich súťažiacich viedli do Angoly. Angola je síce menej známa, no za to ozaj veľká krajina. Našli si tu mnoho nových priateľov – domorodcov, ktorí im ukázali miestne zvyky. Po rozhovore s domácimi sa rozhodli vydať sa  ďalej do Egypta. V krajine pyramíd a slnka sa priučili čo-to o poriadku, naučili sa variť tradičné jedlá a spoznali príbeh svätého Jozefa. Jeho bratia boli veľmi žiarliví a Egypťanom ho predali. Tiež sa dozvedeli niečo o starovekom Egyptskom národe, ktorý bol svojho času jeden z najvyspelejších – ako prví ovládali základy hygieny a dokonca používali make-up!

Pri ich ďalšej ceste spoznali vlajku Kene a jej symboliku. Obyvatelia Kene sú veľmi sebavedomým národom – napriek množstvu vojen sa stále nevzdali svojej národnej hrdosti. Cestovatelia navštívili aj Maroko. Je to krajina, ktorá sa vyznačuje nádhernou architektúrou a výnimočne peknými dedinkami. Najznámejšie je horské mestečko Chefchaouen, ktoré naozaj vyzerá ako z rozprávky. Súťažiaci si tam vyskúšali svoje maliarske zručnosti a pokúsili sa ho čo najvernejšie namaľovať. 

Neskôr sa vybrali na juh – Južná Afrika ich privítala chutným ovocím a rozmanitosťou prírody. Žijú tu až tri z piatich suchozemských živočíchov – gepardy, pakone a levy. Nakoniec opäť nasadli na lode aby svoj výlet ukončili v krajine, ktorú pozná každé dieťa – ostrov Madagaskar. Ochutnali vanilku, ktorú tu domorodci pestujú, a spoznali mnoho endemitov žijúcich v pralesoch ostrova. Okrem iného si užili atmosféru obľúbenej rozprávky viacerých z nich – Madagaskar.

Unavení, ale šťastní, sa bádatelia opäť vrátili domov. Oddýchli si opäť iba chvíľu a dnes pokračujú v skúmaní Ameriky. Tak im držte palce a oni vám určite opäť radi rozpovedia, čo zažili.