Národný týždeň manželstva (7.-14.2. 2021)Milí manželia v túto nedeľu 7.2. začína národný týždeň manželstva. Podnety pre posilnenie vášho vzťahu nájdete v ponuke na tento rok na stránke národného týždňa pre manželstvo ntm.sk alebo manzelskykalendar.sk , alebo 10 minút pre naše manželstvo… alebo jednoducho mať čas pre seba navzájom.

Tohtoročnou témou je „národný týždeň manželstva doma“ (môžete si  vypočuť MP3). Prajeme Vám potrebnú Božiu milosť, aby ste boli a stávali sa čoraz jasnejším znakom Božej lásky v rodine, v spoločenstve Cirkvi i vo svete svet.

Ak budete môcť, urobte si prechádzku, zájdite ku kostolu (vchod kostola vo Veľkej býva cez deň otvorený ) a pripomeňte si odkiaľ pochádza vaše manželstvo i posila preň… Možno ešte stihnete nájsť aj malú pripomienku pre vás :-)

Myšlienka do dňa (?)

Pondelok: “Hádať sa so ženou je rovnako hlúpe, ako hasiť oheň benzínom.” (ľudová skúsenosť)

Utorok: “Manželstvo je vyššou formou spolunažívania preto, lebo manželom dáva čas a možnosť sa prispôsobiť.” (A.Maurois)

Streda: svedectvá  – Je možná svätosť v manželstve?

Štvrtok:  čo tak lepšie sa pozrieť na https://www.ntm.sk/ntm-doma/?

Piatok: Osoby nemôžeme vlastniť ako predmet – ani v manželstve, ale môžeme byť pre ne darom. Rovnocennosť  a vzájomnosť si vyžaduje vždy úctu a rešpekt. (St. Grygiel)