Oratko Úsmev na stretnutí so svätým otcom

“Boh sa za teba nikdy nehanbí, on ťa miluje a miluje ťa vždy.” Týmito slovami nás povzbudil v Košiciach svätý otec František. Pre našu saleziánsku rodinu to bol dvojnásobne výnimočný deň. Saleziánske združenie DOMKA, totiž oslávila 30 rokov od svojho založenia. Hlavným celebrantom sv. omše na Kalvárií, bol súčasný predseda don Ján Holubčík SDB a slávnostným kazateľom don Karol Maník SDB, ktorý DOMKU pred 30timi rokmi zakladal. Po dvoch rokoch sa mohla celá saleziánska mládež znova vidieť a zabaviť. Nechýbali balíčky plné suvenírov, bansy, merch DOMKY a LAURY či fotostánok.

Po sv. omši sme sa spoločne presunuli na štadión Lokomotíva a nedočkavo čakali na svätého otca. Moment kedy okolo nás prešiel a videli sme ho bol veľmi silný a nezabudnuteľný. Jeho slová určite budú stále znieť v našich srdciach. Okrem jeho príchodu a príhovoru boli na štadióne aj modlitby, svätá omša a rôzne koncerty. 

,,Keď snívate o láske, neverte v špeciálne efekty, ale v to, že každý z vás je výnimočný. Každý je darom a môže zo života urobiť dar. Ostatní, spoločnosť, chudobní na vás čakajú. Snívajte o kráse, ktorá presahuje vzhľad, ktorá je viac než len módne trendy.“ pápež František Zo Slovenska odchádzal zo slovami ,,nesiem si vás vo svojom srdci”.

Ešte raz ĎAKUJEME a ostávate v našich modlitbách.

Viac fotiek tu:

https://we.tl/t-HuaTzjt5qw

https://www.zonerama.com/Gabriellphotoga…/Album/7632652…