Animátori na Tepličke 29.2 -3.3. 2024

Náhodný zápis do animátorského denníka

Milovaný (ne)denník popradských animátorov, bol obyčajný štvrtok, keď sa niektorí z nás rozhodli vydať vstriecť volaniu Mira, teda „volaniu dobrodružstva”.

Nahádzali sme veci do auta a vydali sme sa na Tepličku. Prvú aktivitu – neznič si po ceste auto, sme zvládli na jedničku, no došli sme už za tmy.

Túžba zahrať si airsoft bola väčšia ako všetky nepriaznivé faktory a princípy logiky. Bola tma? Áno. Rosili sa nám okuliare? Áno. Vedela som či oproti mne beží Peter alebo medveď? Nie. (Bol to Peter.)

Po pár kolách v nás predsa len zvíťazilo „ráno múdrejšia večera” a pobrali sme sa dnu. Zbrane sme vymenili za hudobné nástroje a zvolili sme si miernejšiu aktivitu – sv. omšu.

Nasýtili sme ducha i následne naše bruchá a neodpustili sme si partičku – What do you meme.

Nastalo to múdrejšie ráno. Vonku bolo krásne, a hlavne bolo vidno. Nasadili sme výstroj a hra sa mohla začať. „Zahráme si pár kôl a najneskôr o 13tej si dáme obed,” hovorili…

Match, bomba, policajti, vymenili sme viacero typov hier.

O 15:30 začalo pršať a nám došlo, že asi je čas dovariť ten obed.

Jedlové experimenty dopadli viac ako dobre (alebo sme len boli fakt hladní) a pri stole sme si vymenili viacero povzbudivých slov. Reakcie typu “aww” sme prestali počítať. Radšej.

Po obede sa začala rošáda prítomných. Niektorí našu posádku opustili, iní zase pribudli.

Obmenu sme oslávili sv.omšou. Opäť vskutku čarovné. Omša sa skončila, no mysľou sme viacerí zostali pri Ježišovi. Najmä keď sa na stole objavilo z 8 vajec 13 palaciniek a nás bolo 15. Žiaľ, žiadne množenie palaciniek sa neudialo. No na nálade nám to rozhodne neubralo.

Už v obmenenej zostave sme sa vybrali na nočnú hru. Tentokrát aspoň bez okuliarí. Tím výsadkárov ukryl v lese „bombu”. Tím tých druhých ju musel vypátrať a pri tom prežiť. S radosťou ti, milý zápisník, viem potvrdiť, že k stratám nedošlo a zvíťazil tím tých druhých.

Po tomto intenzívnom zážitku sme už preferovali prostredie vnútra chaty. A tak sme si, ako inak, dali ďalšie kolo What do you meme. Po naozaj vtipnom kole to chlapci zapečatili „Nakazením rotavírusom podľa Krišpína”. A aby sme sa nesmiali pridlho, nasledoval aj príbeh o Helenke. Kto vie, ten nepočúva keď Ondro zdvíha ruky…

Keď sme prežili noc bez nežiaducich útokov Helenky, naše ambiciózne plány ísť na Kráľovú hoľu sa bohužiaľ, nanešťastie, žiaľbohu, kvôli počasiu museli zrušiť a vymysleli sme si alternatívu výletu – Dzurová.

Umyli sme sa, vychystali sme sa, výjdeme z chaty… a ideme hneď dnu. Začalo pršať. Tento čas nevyužitý na výlet sme plnohodnotne využili pre Pána. Nastal opäť čas výletu. 

Výprava sa rozdelila na dve skupiny podľa fyzickej zdatnosti a podľa písmenok v 23. páre chromozómov. Po zdolaní kopčeka sa skupina XX a XY slušne počkala a začala zábavná časť.

Každý krok bol prekvapením. Nemyslím, milý denník, prekvapenie ako veľmi mi klesla kondička, skôr ako hlboko mi klesla noha do vrstvy snehu.

Vyšli sme na vrchol po stopách (dierach) osoby idúcej pred nami. Vánok, ktorý nám vial vlasy, Horalka za odmenu, pochvala od Mira, čarovný výhľad, ktorý sa nám na pár chvíľ ukázal a pecková fotka stáli za tú kvapalinu v topánkach.

Cesta hore nám dala príležitosť reflektovať nie len náš fyzický výkon, ale aj ten duchovný. Pár ľudí využilo cestu dole na spoveď. Vidina suchých ponožiek pred očami nás hnala neustále vpred. Došli sme na chatu.

Tak ako v praveku je obdobie nazývané „doba temna” kvôli deficitu informácií a historických záznamov, nazvem poobedňajších čas po výlete „dobou temnou”. (Nie len kvôli spánku.) Po „temnej dobe” sme sa opäť tešili z nových členov a strávili sme večer pri spoločenských hrách. Zážitky z Cypru a čierny čaj, či vybrnkávanie na gitare nám spríjemnili večer.

Po zaslúženom telesnom odpočinku nás hneď ráno čakal odpočinok duchovný – sv. omša. Nedeľu sme ani lepšie začať nemohli. Po pokrme duše aj tela sa chlapčenské zastúpenie posledný krát oblieklo do maskáčov a zahrali si dermiéru airsoftu. Zatiaľ čo vonku bolo odporúčané nevykúkať, vnútri sa hrala vedomostná prestrelka I know!

“Je čas na obed” zakričal Ondro spokojný so svojou mexicko-indickou kuchyňou. Všetci jedli plnými dúškami a vzápätí sa plnými dúškami upratovalo. Onedlho už si všetci naložení v aute vychutnávali krásy Tepličkovského kraja pri počúvaní oldies hudby. Okej, ale teraz sa už ponáhľame naspäť do civilizovaného sveta kde signál a splachovanie nie sú len snami. A kde nám spomienky na chatu ťahajú kútiky úst do zvlneného úsmevu.

Ak ti tieto ukážky fotiek nestačili, neváhaj mrknúť sa aj TU