Chceš pomôcť pri hraniciach? Ponuky pre dobrovoľníkov.

V týchto ťažkých časoch je rovnako neľahké zorientovať sa a nájsť vzhľadom k svojim možnostiam ten najvhodnejší spôsob, ako pomôcť tým, ktorí utekajú pred vojnou. Jednou z možností je aj aktívna pomoc pri prekračovaní hraníc a s tým spojených úkonov. Prinášame Vám ponuky našich partnerov:

Do Michaloviec (nie saleziánska komunita, ale hotspoty) hľadáme šikovných koordinátorov rôznych stanov v Hotspote – je to miesto kam budu privezení utečenci z Ukrajiny z hraníc a potrebujeme tam zodpovedných ludí, ktorí by pomohli s koordináciou dobrovolníkov a zabezpečením fungovania stanov. Pozície sú platené. 

Posielam vám zoznam pozícii – krátky popis. Ideálne na 3 mesiace – dá sa to urobiť aj na kratšie a alternovať sa … – veľmi nám pomôže, ak pošlete aj kontakty na ľudí a my si ich obvoláme. 

Pracuje sa na 8 hodinové smeny – 8-16:00, 16-24:00, 24-8:00 

3 koordinátorské pozície hospitality stanu – obsadené 

Koordinácia stanu Hospitality, poľných kuchýň, cateringu (catering zabezpečí pán Dubiel)  a zázemia pre matky s deťmi, koordinácia dobrovoľníkov, zadávanie úloh členom tímu a vytváranie vhodných podmienok pre dobrovoľníkov.

2 koordinátorské miesta – Registračný point 

– Koordinácia prvotnej registrácie utečencov, koordinácia dobrovoľníkov na reg pointe, koordinácia runnerov- ktorí pomáhajú nosiť batožinu utečencov, vytváranie podmienok pre prácu dobrovoľníkov (tablety, nabíjanie, lístočky)

2 koordinátorské miesta – Back office 

– Koordinácia back officu, logistického manažéra a pridelených dobrovoľníkov. Zabezpečenie efektívneho a rýchleho vybavenia 24 hod ubytovania, dlhodobého ubytovania alebo dopravy a toku informácií do výstupu z info kiosku. 

3 miesta Logistický manažér

Zabezpečenie možnosti dopravy na tranzit SK alebo kyvadlovej dopravy, na základe požiadaviek z vyplnených formulárov. A odovzdanie informácie v papierovej podobe pre skupinu utečencov (rodina/jednotlivec) do Info kiosku.

3 koordinátorské miesta – Infokiosk 

– Koordinácia info kiosku, pridelených tlmočníkov, dobrovoľníkov a runnerov. Cieľom je odovzdať informáciu o ponuke ubytovania a dopravy, ktoré príde z back officu jednotlivým skupinám utečencov (rodina/jednotlivec).

3 miesta Tlmočník- tlmočenie informácii týkajúcich sa ubytovania a dopravy od back officu – ukrajinský jazyk 

Prípadné info: Ján Holubčík SDB, 0902 167 317

Ubľa – dobrovoľnícka práca v hotspote v prihraničnej obci Ubľa. Info a prihlasovanie: https://bit.ly/Dotazník_Ubľa

Vyšné Nemecké – Spišská katolícka charita pozýva k poskytnutiu pomoci utečencom na hraničnom priechode Vyšné Nemecké, vítané sú aj iné formy pomoci na diaľku (poskytnutie ubytovania, dobrovoľnícka mediálna činnosť) Bližšie info: https://bit.ly/Dotazník_VyšnéNemecké

Michalovce – Saleziánska komunita na Zemplíne hľadá dospelých ľudí zo saleziánskeho prostredia, ktorí by boli ochotní sa zapojiť do služby utečencom, ktoré stredisko prechodne prichyľuje. Viac informácií nájdete na: https://bit.ly/Dotazník_Michalovce