Aká bola Predvianočná DO v oratku

Dôveruješ Pánu Bohu?

Aj takáto otázka zaznela počas ústrania na Predvianočnej duchovnej obnove pre animátorov v oratku. Vyzerala ináč, než sme boli zvyknutí. Keďže je lockdown, nedalo sa ísť na chatu, ani sa len tak spoločne stretnúť. Bol im poslaný text, na ktorý si mohli sami nájsť svoj “čas v tichu” počas celého dňa, kedy im to vyhovovalo. Nakoniec sa všetko zavŕšilo svätou omšou o 18.00 v oratkovskej kaplnke. Samozrejme, sa patričnými rozostupmi a v rúškach. :)

Prečo nám Boh tak veľmi verí? Čím mu ja dávam najavo, že mu verím? V akých situáciách sa ukazuje moja dôvera v neho? A iné otázky si kládli mladí tento večer. I keď štedrú večeru nemali takú, na ktorú boli zvyknutí, obdarovať sa nezabudli. Už pred pár týždňami, ako každý rok si každý vytiahol meno s jedným človekom, ktorého tieto Vianoce obdaruje.

Kvôli opatreniam sa darčeky nemohli rozbaľovať spoločne pri kapustnici, ako bolo zvykom. Ale postupne sa dávajú pod oratkovský vianočný stromček, ktorý je vyzdobený v kaplnke. Od piatku až do stredy 23.12. animátori môžu nosiť svoj dar pre druhých a tiež si “vyzdvihnúť” ten svoj.

G.J.