Striebro z hokejbalového turnaja v Košiciach

Počas víkendu od 10-12.11. sme sa zúčastnili Veľkého saleziánskeho hokejbalového turnaja v Košiciach. Náš spoločný tím tvorili chlapci z Veľkej a z oratka na Juhu. 

V piatok sme začali slávnostnou svätou omšou a potom pokračoval program v telocvični, kde sa rozlosovali skupiny. V sobotu sme teda nastúpili na 3 zápasy, ktoré sme s prehľadom vyhrali postupne proti Bardejovu(6:2), novej Dubnici (4:3) a Michalovciam(8:2).

S dobrou náladou sme pokračovali na sobotňajší galavečer v podobe slávnostnej večere a zábavného programu. Napriek tomu, že sprchy neboli k dispozícii, sme si odvážne obliekli biele košele a išli takto reprezentovať naše stredisko.

V nedeľu ráno po svätej omši a raňajkách sme nastúpili na historicky prvé semifinále nášho tímu proti Banskej Bystrici. Stretnutie sa hralo vo vysokom tempe a nasadení, ale hráči nezabudli na FairPlay a boli k sebe vzájomne veľmi korektní. Nakoniec sa nám podarilo zvíťaziť veľmi dominantne 5:2. Po tomto stretnutí sme mali istú medailu, ale my sme chceli to najvyššie umiestnenie. Finálový zápas sa odohral vo veľmi dobrej diváckej atmosfére. Stav sa prelieval z jednej strany na druhú a raz víťazili Košice, raz Poprad. V riadnom hracom čase to skončilo remízou 4:4. 

Nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých mali väčšie šťastie chlapci z Košíc. Prvé minúty po skončení finále neboli pre nás ľahké. Na viacerých tvárach hráčov, ale aj fanúšikov bolo vidno slzy. Potom sme si ale uvedomili, že to bol historický úspech a strieborná medaila sa zapíše do Popradsko-saleziánsko-hokejbalových dejín a tak môžeme byť hrdí na túto partiu chlapcov, ktorí zaznamenali výnimočne úspešný výsledok.

TU sú ostatné foto