Spoločný Fašiang

Dni pred Popolcovou stredou sú v našich končinách oddávna spojené s fašiangovými zábavami. Ostatné dva roky nás kus pribrzdila Corona, ale tento rok to vyšlo tak, že opatrenia sa uvoľnili práve od soboty 26. februára, čo bola práve poslednou “fašiangovou” sobotou.

Vďaka tomu sa v Oratku podarilo zorganizovať skvelý Fašiang 2022.

Boli na ňom spoločne mládežníci z celého popradského saleziánskeho strediska, teda z Oratka aj z Veľkej. Témou tohoročného Fašiangu boli Zimné olympijské hry. A tak sme v Oratku mohli vidieť množstvo hokejistov a hokejistiek, hráčov carlingu, lyžiarov a aj skvelý bobový tím z “velickej Jamajky”…

Pôvodne sa plánovalo na začiatok vštkých účastníkov pretestovať antidopingovým (teda Ag) testom. ;) Ale po zistení, že všetci, ktorí javili dajaké nedovolené príznaky, zostali doma, oratkovský olympijský výbor testovanie zrušil. :)

Po úvodnej slávnostnej sv. omši dali naši skvelí moderátori pokyn na otvárací ceremoniál. Olympijský oheň slávnostne zažal olympionik Timo I. v bezpečnom priestore oratkovského kozuba. :)

Nasledovali tanečné kolá, striedané olympijskými súťažami, na ktorých sa všetci skvelo zabávali. Bolo postarané aj o hladné žalúdky mladých olypionikov. Podávali sa pirohy, varené v kotlíkoch priamo na dvore Oratka, ovocné šaláty atď… Kuchársky tím sa ukázal v najlepšom svetle. :)

Akciu organizačne pripravili animátori – chlapci, ale na záver s upratovaním pomáhali všetci, aj dievčatá. ;)

Podujatie ukončil modlitbou a záverečným požehnaním direktor popradských saleziánov don Luboš Stebnický.

Stretli sme sa aj s názorom, že vzhľadom na situáciu sa “nehodí” organizovať takúto “zábavu”. Po zvážení sme sa rozhodli zorganizovať ju. Povedali sme si, že dať mladým z oboch častí popradského strediska možnosť spoločne a jednotne prežiť krásny čas a ešte k tomu v radosti, že to bude jeden zo silných spôsobov nášho “boja” proti vojne. Pretože “spolupráca”, “jednota” a “radosť” sú presne tie hodnoty, ktoré chceme ako saleziánska rodina prinášať aj v tejto dobe. Ďakujeme všetkým, ktorí sa o to snažia spolu s nami. :)

Fotogaléria z podujatia je TU.