Po prázdninách sa opäť otvorili brány oratka

Začína sa nový školský rok a s ním aj ten oratkovský. 9.9. sme symbolicky otvorili oratkovské brány, a teda aj ďalší rok plný neobyčajných stretiek, nových zážitkov i zaužívaných akcií. V úvodnej scénke sme sa dozvedeli, že rovnako ako ten posledný, aj tento rok máme heslo, ktoré nás bude sprevádzať týmito skúsenosťami: byť dobrým kvasom.

Trošku menej tradičný i doslovný slogan, no rovnako význačný. A čo to vôbec znamená? V jednoduchosti, ovplyvňovať ľudí v našom okolí, ale pozor – tým dobrým smerom. Tiež sme spoznali našich nových novicov, Jiřího, Jirku a Martina, ktorých budeme počas roka môcť stretnúť v oratku.

Potom sme sa, ako zvyčajne, rozdelili do skupín podľa veku a deti si našli svojich animátorov (alebo aj animátori deti) a spoločne sme sa presúvali po stanoviskách, kde sme sa nielen zabavili, ale aj lepšie spoznali. Tento rok pribudli k známym, starším stretkám aj nové – dievčenské i chlapčenské pre 2. až 3. ročník. Takže pozvánka na záver – ak ste sa náhodou ešte nepridali k nejakému stretku, čakáme na vás! Miesto sa vždy nájde. A ešte jedna vec; Buďme dobrým kvasom.

Aktuálnu ponuku stretiek nájdete tu. Galériu z našich akcií nájdete tu.