Online púť pre miništrantov (PUMIN)

Pozývame Vás na celoslovenskú púť miništrantov – PUMIN. Ide o každoročné podujatie, ktorého sa zúčastňujú miništranti z celého Slovenska. Prichádzajú spolu so svojimi kňazmi, rodičmi, súrodencami, katechétmi či bohoslovcami k Sedembolestnej Panne Márii do Šaštína, aby sa duchovne povzbudili a obnovili, ale aj zabavili a zasúťažili si s ostatnými.

Táto tradícia púte miništrantov pokračuje aj v COVIDových časoch. V tomto roku sa PUMIN uskutoční ONLINE v sobotu 8. mája od 10:00 do 13:00 h. Podujatie bude vysielané naživo z “obývačky” kláštora otcov pavlínov prostredníctvom YouTube kanála.

Link na prenos: https://www.youtube.com/studio7bolestna/live

Mottom púte je Vakcína ACUTIS. Moderný mladík, blahoslavený Carlo Acutis, žil síce len 15 rokov, ale príkladným životom. Bol veľmi zručným v IT oblasti a mal vo veľkej úcte Sv. Oltárnu. Carlo našiel “vakcínu” na choroby dnešných čias. V čom spočíva? O tom bude hovoriť v katechéze don Jozef Luscoň. Na túto tému bude zameraný aj online kvíz, v ktorom si “online-pútnici” môžu  zmerať sily a vyhrať vecné ceny. (Je potrebné si zabezpečiť smartphone.) Súčasťou programu bude online poklona pred Sv. Oltárnou s prosbami miništrantov z celého Slovenska. Na záver púte sa miništrantom prihovorí otec biskup Ján Kuboš.

Viac informácií o PUMINE a registráciu na púť nájdete na webe: bit.ly/pumin2021.

Prosíme miništrantov, aby potvrdili svoju účasť na púti cez formulár: 

https://forms.gle/BdcjBFg6AVxvh2uq9

Účastníci sa môžu do púte zapojiť aj aktívne, konkrétne formou MINI-PÚTE. Môžu podniknúť malú miestnu púť k posvätnému miestu (napr. na Kalváriu, k horskej kaplnke/ku krížu na kopci a pod.). Mini-púť nech je spojená s modlitbou alebo s pobožnosťou. Z farskej mini-púte môžu urobiť videozáznam (do 3 min.) a poslať ho na adresu: spol.tymian@gmail.com, tri najlepšie záznamy budú odmenené a odvysielané.