Koláčiky pre zdravotníkov

Prednedávnom sme TU pozývali tých, ktorí chcú, prejaviť vďačnosť zdravotníkom z našej popradskej nemocnice a napiecť im vianočné pečivo.

Nápad sa stretol s veľkou odozvou tak vo Veľkej, ako aj v Oratku. Vznikli dve skupiny: tú vo Veľkej koordinovala p. Janka Mikurdová a oratkovskú mala na starosti p. Janka Slebodníková.

Koláčiky sa balili za prísnych hygienických podmienok na oboch spomínaných miestach v piatok 18. decembra popoludní a večer. Oba tímy nachystali spolu 120 kusov približne 500 gr. balíčkov. Štedrí darcovia z Veľkej okrem toho pribalili dve krabice klobások a slaninky (všetko originál vákuovo balené) do kapustnice pre popradské COVID oddelenie. :) Na záver “balenia” sa pomodlili jeden Zdravas za celú nemocničný personál.

Všetko bolo v sobotu 19. decembra popoludní odovzdané priamo v nemocnici za asistencie p. S. Galajdy, hovorkyne popradskej nemocnice.

Zdravotný personál, ktorý mal práve službu, bol milo prekvapený, keďže o akcii nevedeli. A niektoré zdravotné sestry boli až dojaté…

Ďakujeme všetkým, ktorí podporili tento projekt a priniesli kus ľudskosti a radosti do nášho sveta.