Idem ja

Noe si povedal „Idem ja“ a prekonal strach, vzdal sa pohodlia. Preto bolo „Idem ja“ myšlienkou dnešného dňa. Malo nám to pripomenúť Noemovu snahu a aj to, o čo by sme sa každý deň mali usilovať my. Dnešný deň sme sa už dozvedeli, že tajuplný hlas z pondelka patril Bohu, ktorý si vyvolil Noema a zadal mu dôležitú úlohu.

Dnešný deň sa začal stretnutím animátorov v altánku na školskom dvore. Niektorým sa podarilo prísť na čas o 7:00, ale iní meškali viac alebo menej. Spoločne sme sa pomodlili a rozdelili sme si úlohy. Okolo 8:45 postupne začali prichádzať deti. Keď už väčšina bola na školskom dvore, začala hrať nástupovka. Neskôr to pokračovalo scénkou (Boh sa prihováral Noemovi), modlitbami, hymnou.

Doobedie sa nieslo v znamení súbojov, turnajov skupiniek. Hrali sme klasický ramp, kde cieľom bolo získať šatku na svoje územie, ďalej balónový basketbal – tento turnaj je nový, ale verím, že si ho všetci ihneď obľúbili vďaka jeho ľahkým pravidlám. V telocvični sme hrali tretí turnaj a to bola futbalohádzaná (korytnačí futbal), kde úlohou bolo dať gól buď s futbalovou alebo volejbalovou loptou. Pričom sa volejbalka mohla iba hádzať a futbalka iba kopať, a deti museli byť celý čas v postoji korytnačky.

Po turnajoch nasledovala sv. omša v našom krásnom kostole sv. Jána apoštola a evanjelistu, obed a siesta, kde sme mohli všetci zregenerovať, zahrať si obľúbené hry (futbal, tik-tak-bum, súťaž v skákaní z hojdačiek) alebo si zatancovať bansy.

Keď sme scénkami pokračovali v deji, zistili sme, že synovia a Noe zháňajú materiál na stavbu archy. Na to nadväzovala aj malá hra, pri ktorej skupinka musela spolupracovať pri riešení hádaniek
a prechádzať cez prekážkovú dráhu. Počas hry získavali za správne odpovede drevené kocky, ktoré symbolizovali materiál.

Záverečná scénka bola o tom, ako išli Noe a jeho synovia do mesta po náradie, a ako sa im všetci ostatní vysmievali, kvôli tomu, že chcú stavať archu. Takto skončil deň číslo 2 a všetci sme zvedaví na pokračovanie príbehu o Noemovej arche.

Viac fotiek…