Dievčenská chatovačka

Viete, aké vlastnosti má mať správna mladá žena? Dochvíľnosť, pôvab, slušnosť, nežnosť, múdrosť. Aby si naša hrdinka Mulan našla muža, a tým priniesla česť celej rodine Fa, musí zvládnuť skúšky u dohadzovačky. To znamená stať sa stelesnením ideálnej dámy, s čím sme sa jej snažili pomôcť aj my. No ani dlhá príprava v podobe rôznych dielničiek nestačila a návšteva dohadzovačky skončila katastrofou.

Aby toho nebolo málo, rodinu zasiahla ďalšia zlá správa. Húni zaútočili na Čínu. Z každej rodiny musí ísť jeden muž na vojnový výcvik. Pre rodinu Fa je to problém. Jediný muž v rodine, otec, je už starý a nevládze. A tak Mulan stojí pred ťažkým rozhodnutím – pustiť otca na istú smrť alebo riskovať svoju vlastnú? S našou podporou sa nakoniec rozhodne prezliecť sa za muža – menom Ping a hlásiť sa v armáde namiesto svojho otca.

Cesta nie je vôbec jednoduchá. Vonku je tma, zima, blato a ešte k tomu aj prší. Keď konečne dôjdeme na miesto, víta nás muž, ktorý sa nám predstaví ako generál Li Shang. A okrem neho nás tu čakajú naše batohy, vyhriata chata a večera. Výrok, že dobrých ľudí sa všade veľa zmestí je potvrdený. 47 ľudí na Kvetnici sa zdá nereálne, ale nakoniec mal každý kde spať. Po večeri nám Li Shang oznamuje, že je nás veľa a preto musíme vytvoriť 4 menšie podskupiny – každá dostane 2 veliteľky.

Ráno nemáme čas ani poriadne otvoriť oči a už sme prinútené vybehnúť von (do tej zimy, brrr) a behať, skákať, cvičiť,.. V myšlienkach už jediac lahodnú vianočku však zvládame aj túto krutú rozcvičku. Najbližšie hodiny nás čaká vojenský výcvik. Boj s mečmi, rukami, streľba z luku, nosenie ťažkých vedier (a najmä udržanie rovnováhy), bojová choreografia a iné stanoviská z nás vyžmýkali zvyšky energie z raňajok. Našťastie obed a oddych všetkým doplnili energiu na ďalší tréning. 

Ale počkať! Generál Shang prichádza s veľmi vydeseným výrazom. Húni napredujú a my sa im musíme ísť postaviť. Generál sa v boji zraní a my pomaly začíname strácať nádej na výhru, čo i viac – na prežite. No v tom sa Mulan podarí prefíkaným plánom zachrániť generála a zároveň zavaliť Húnov lavínou. Nie je to však zadarmo a Mulan tiež zostáva zranená. To sa jej stáva osudným: Li Shang v tej chvíli zistí, že Mulan v skutočnosti nie je mužom. Podľa zákona má zomrieť. A hoci ju už v živote nechce vidieť, nechá ju ísť, lebo: “Život za život.”

Naše vojsko sa zatiaľ vydáva do cisárskeho mesta, kde pre nás cisárovná pripravila oslavu za to, že sme zem zbavili Húnov. Počas najväčšej zábavy vtrhne do paláca Mulan. Tvrdí, že videla Húnov; neumreli a sú na ceste, aby uniesli cisárovnú. Li Shang ju vysmeje a ide pokojne spať. My sa však pridávame na jej stranu a rozdelíme si nočné stráže. 

Napriek všetkým našim snahám sa húnom podarí ukradnúť vlajku a uniesť cisárovnú. Ráno, keď sa to dozvieme, sa hneď vydávame na cestu. Našťastie sú Húni nepozorní a nechali nám nejaké stopy. Nakoniec spoločnými silami oslobodíme cisárovnú a Húnov zabijeme. 

Za víťazstvo poďakujeme počas záverečnej Svätej Omše. Ešte jedna vec! – vraví cisárovná. Má pre nás prekvapenie. Mulan dostáva meč a my prstienky, aby sme nezabudli na naše dobrodružstvo.

Napokon sa Mulan vracia k otcovi, ktorý sa už na ňu nehnevá. Práve naopak, je hrdý. A aj pre nás nadišiel čas, aby sme sa vrátili k rodičom. Či budú na nás hrdí, keď uvidia tú kopu špinavých vecí, neviem. No aj keby nie – stálo nám to za to.

Všetky fotky nájdete TU.