Detská kampaň “Hviezdy do tmy”

Vojna je tma. Zatienila naše srdcia. Ukrajinským a ruským deťom zatemnila budúcnosť. Možno sme príliš vzdialení od vyriešenia vojenského konfliktu, ale môžeme ukázať blízkosť a nádej tým, ktorí ňou trpia. Preto vzniká celoslovenská detská kampaň Hviezdy do tmy.

V spolupráci eRka a DOMKY teda vznikla detská celoslovenská kampaň Hviezdy do tmy. Bude prebiehať do konca mája. V čom spočíva?

Deti na Slovensku sa môžu rozhodnúť, že s úmyslom za pokoj na Ukrajine budú konať skutky lásky, drobné obety a pravidelné modlitby. Toto úsilie znázornia vytvorením hviezdičky. Hviezdičky v rôznych tvorivých formách darujú spolu s povzbudivým odkazom v slovenčine, ukrajinčine, ruštine a angličtine ľuďom z Ukrajiny, ktorí sa nachádzajú v ich okolí. Následne nahrajú obrázky svojich hviezd so želaním na web hviezdydotmy.sk. Detskými skutkami pre pokoj vo svete chceme ukázať nádej tým, ktorí trpia vojnovým konfliktom na Ukrajine. Detské skutky zažiaria ako hviezdy do tmy na našom spoločnom nebi. Budú symbolom generácie detí, ktorá chce aktívne budovať pokoj a ktorej záleží na bratoch a sestrách pod jedným slnkom.

Kampaň nájdete na webe www.hviezdydotmy.sk. Obsahuje tri sekcie:

Stretká – detailne vypracované témy na jednotlivé stretká (stretnutia spoločenstiev) spolu s cieľom, aktivitou a ďalšími podkladmi.

Pre vedúcich/ animátorov –tu sa nachádzajú námety na správne uchopenie tém.

Ako na to? – v tejto sekcii nájdete presný návod ako postupovať pri aktivite vytvorenia hviezdy na nebo.

Žiadna tvoja obeta, skutok lásky či modlitba sa nestratí. Rozžiarme nimi spoločné nebo v tmavej atmosfére vojny. A šírme nádej. :)

Zdroj: hviezdydotmy.sk