Cestovatelia spoznali Áziu

Druhá etapa Cesty okolo sveta sa prednedávnom skončila a súťažiaci sa vrátili späť na Slovensko. Posledné dni strávili objavovaním krás východného kontinentu – Ázie. 

Napriek sťaženým podmienkam a opatreniam v súvislosti s pandémiou sa naši bádatelia nenudili. Podarilo sa im vycestovať do Ázie, dozvedieť sa niečo nové a v neposlednom rade sa zabaviť, a priniesť si množstvo zážitkov. 

O ľuďoch sa často hovorí, že majú hlavu v oblakoch. Aké ale je dotknúť sa neba naozaj? Kroky súťažných tímov viedli do Dubaja, mesta známeho ťažbou ropy a najvyšším mrakodrapom na svete s názvom Burdž chalífa. Páčilo sa im tam až tak, že si malý model vytvorili aj doma. 

Nezdržali sa tam ale dlho. Slávne Thajské pláže očarili aj ich, a tak si dopriali príjemný oddych na pláži pri krištáľovo čistom mori. Oddýchnutí a plní nových síl sa vybrali ďalej, aby sa dozvedeli viac o Thajsku a zvykoch domácich.

Ďalšie dni ich zaviedli do krajiny s neuveriteľnými 23 úradnými jazykmi. Možno už tušíte o aký štát ide – o Indiu. Príjemní hostitelia im ponúkli ochutnať indický čaj – sú totiž druhým najväčším distribútorom čaju na svete! Na oplátku nežiadali nič, len trochu ich času. Naši cestovatelia vymenili dve hodiny na mobile za niečo užitočnejšie a potešili tým nielen Indických domácich, ale aj svojich rodičov a súrodencov. 

Čo by to bolo za výlet v Ázii bez návštevy Veľkého čínskeho múru? Vychutnali si skvelý výhľad, dozvedeli sa niečo nové, a okrem iného sa aj naučili jesť čínskymi paličkami. Ich nasledujúcou zastávkou bol  Nepál – nachádza sa tam najvyššia hora sveta, Mount Everest. Spoznali tiež mnoho pamiatok UNESCO a dozvedeli sa, že množstvo z nich máme aj v Poprade.

Finále etapy sa pomaly blížilo a väčšine tímov ostala posledná zastávka – mrazivé Rusko. Aj v tejto krajine sa im však nesmierne páčilo – naučili sa písať ruskou azbukou, zatancovali si tanec na typické ruské piesne a zaspomínali na Vianoce spolu s rozprávkovým Mrázikom.

Súťažiaci sa vrátili domov s neuveriteľným množstvom spomienok. Prišiel čas si opäť oddýchnuť a stráviť čas s blízkymi. Po oddychu sa ale opäť vybrali objavovať krásy iného kontinentu – Afriky, a my sa už nemôžeme dočkať, kedy nám opäť rozpovedia svoje zážitky.