Cesta okolo sveta vrcholí

Bádatelia už spoznali riadny kus sveta. Posledné týždne putovali po stopách Krištofa Kolumba a objavovali Severnú Ameriku. Čo všetko tam zažili, vám určite opäť radi prezradia. Tak neváhajte a čítajte ďalej!

Keď sa povie Amerika, určite vám ako prvé napadne mesto New York. Toto veľkomesto, označované aj hlavné mesto sveta, je známe zaujímavými pamiatkami a tiež dvomi vysokými stavbami – Sochou slobody a mrakodrapom Empire State Building. Súťažiaci si okrem iného zlepšili aj angličtinu, čo sa im na potulkách svetom obzvlášť zíde.

Pre strednú Ameriku je typická Panama. Známa je nám najmä preto, že sa tam v roku 2019 konali Svetové dni mládeže. Práve v Paname sa však nachádza veľmi významný dopravný uzol – Panamský prieplav, ktorý je dlhý až 80 kilometrov a spája Atlantický a Tichý oceán. Ďalšou zastávkou cestovateľov bola krajina odkiaľ pochádza Usain Bolt – svetový rekordér v behu. Rozhodli sa teda tiež si zacvičiť a dostať sa do formy a za odmenu si vychutnali jamajské národné jedlo.

Viete, ako vyzerá vlajka Hondurasu ? Cestovatelia už áno a dokonca sa dozvedeli aj akú menu potrebujú, ak si chcú na Hondurase niečo kúpiť. Pri zastávke v tejto krajine sa rozhodli prezrieť si známe Mayské pyramídy a zastavili sa aj v Bermudách – najdrahšej krajine na svete. Pred nákupmi tak radšej uprednostnili presun na sever, do krajiny javorového listu. Viete, ktorá krajina sa takto nazýva? Určite áno. Kanada je svojou vlajkou preslávená. Tiež je známa hokejom, chutným javorovým sirupom, ktorý je vynikajúci na lievancoch či dokonca rozprávkou Macko Pú! Zaujímavé je, že niektoré miesta v Kanade majú nižšiu gravitáciu než zvyšok sveta. Ale keďže je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, cestovatelia vám odporúčajú pozrieť si to na vlastné oči. Určite neoľutujete! 

Po krátkom oddychu sa tímy opäť vyberajú na cestu. Do finále sa rútime závratnou rýchlosťou a pozor – súťažiacich chytila zlatá horúčka! Len ten najrýchlejší získa bájny poklad, ktorý okrem odmeny skrýva aj prémiové body – až neuveriteľných 400! 


            Držíme palce a lovu zdar, pátrači!