4. veľkonočná nedeľa – Nedeľa Dobrého Pastiera

 • Liturgický prehľad
 Pondelok 9.5. — Féria
 Utorok 10.5. Sv. Jána z Avily, kňaza a učiteľa Cirkvi Ľubov. spomienka
 Streda 11.5. Bl. Sáry Salkaháziovej, panny a mučenice Ľubov. spomienka
 Štvrtok 12.5. Sv. Nerea a Achila, mučeníkov, sv. Pankráca, muč. Ľubov. spomienky
 Piatok 13.5. Preblahoslavenej Panny Márie Fatimskej,                              Sv. Márie Dominiky Mazzarellovej, spoluzakladateľky sestier saleziánok Ľubov. spomienky
 Sobota 14.5. Sv. Mateja, apoštola Sviatok
 Nedeľa 15.5. 5. Veľkonočná nedeľa Slávnosť
 • Dnes (8.5.) je zbierka na seminár. Všetkým darcom úprimné Pán Boh odmeň.
 • Celodenná adorácia farnosti bude 11.5. (streda) od 9:00 – do 18:15. Aby sme zabezpečili službu počas celého dňa prosíme, aby ste sa zapísali do tabuľky vo vchode do kostola.
 • Intencie na júl zapisujeme v kancelárii farského úradu v utorok od 15:00-17:00 a potom po večerných sv. omšiach v sakristii kostola.
 • Zdieľame radosť a vďačnosť za rozmáhajúce sa spoločenstvo modlitby. Tento týždeň si v piatok (13.5.) pripomenieme Pannu Máriu, ktorá sa zjavovala vo Fatime a pripomínala, že svet pre zastavenie vojny potrebuje modlitbu a pokánie. Tento mesiac sa modlievame pred svätými omšami Loretánske litánie o 18:15. Veľmi povzbudzujeme aj deti a mladých, aby sa pridali, tak ako len môžu. Využime príležitosti na spoločnú modlitbu v kostole, v rodine i spoločenstvách.
 • Srdečne ďakujeme všetkým, čo sa zapojili do hmotnej zbierky pre Ukrajinu. Naplnili sme cez 20 veľkých (banánových) krabíc (spolu s oratkom na Juhu). Všetko sme odviezli do centrálneho skladu v Prešove, odkiaľ poputuje k ľuďom, ktorý sa dostali do stavu biedy a ohrozenia života.
 • Ohlášky(3): Sviatosť manželstva plánujú uzatvoriť Matúš Piatrov pochádzajúci z Domaník – farnosť Hontianske Nemce a Lenka Horáková z farnosti Poprad – Veľká. Podobne Branislav Balík z Nižnej Šebastovej a Linda Bendžalová z Popradu – Veľkej. Tiež (1): Roman Pekarčík z Popradu Veľkej a Kornélia Ficuová z Čiernej nad Tisou. Za snúbencov sa modlime a ak by niekto poznal nejakú prekážku, nech ju oznámi na farskom úrade.

—-  To, čo prebieha alebo bude v blízkej budúcnosti

 • Milé mamy, všetko najlepšie k dnešnému Dňu matiek. Vďaka za všetko, čo ste darovali vo svojom živote svojim deťom z lásky. Vďaka, že učíte svoje deti ako žiť, komunikovať, a ako milovať Pána Boha i ľudí. Vďaka za vaše úsmevy, slzy a každé gesto, cez ktoré sa môže tomuto svetu zjavovať Božia láska. Nech si vás Pán odmení, chráni a žehná.
 • Modlitby otcov. Pozývame otcov na spoločnú modlitbu za svoje rodiny a potrebné úmysly. Stretávame sa v orlovni v utorky po sv. omši. Srdečne ste vítaní. (O čom to je, nájdete  TU)
 • Detská kampaň „Hviezdy do Tmy“ (Nie je iba prvoprijímajúcich!). Sme povolaní prinášať svetlo tam, kde je tma. Sme povolaní naučiť to seba i deti. Tu sa o nej dozviete viac https://hviezdydotmy.sk
 • Synoda o synodalite Cirkvi. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapájajú. Článok k tejto téme nájdete aj so závermi z predošlých tém na našej stránke salezianipoprad.sk (TU). Modlime sa a hľadajme. Skúsme dať dokopy odpovede na otázky poslednej témy (tu si môžete stiahnuť).
 • Rok Amoris Laetitia a stretnutie rodín v Ríme. Do pozornosti dávame materiály na prípravu svetového stretnutia rodín, ktoré bude v Ríme od 22.-26.júna. Hymnu na toto stretnutie si môžete vypočuť i pozrieť tu. Materiály pre prípravu – na stiahnutie sú tu
 • Dni Spišského Jeruzalema 27.-29.5. 2022 (TU)
 • Letné tábory a akcie – nájdete na našej stránke v odkaze pod oznamami LETO 2022, postupne budeme na tomto mieste pridávať aj prihlášky (na stiahnutie).
 • (Vtip – Ach, ten jazyk!):Hanko, keď sme boli mladé, boli sme veru krásne,… hlavne ja. A teraz sme staré a škaredé, …hlavne ty.