3. pôstna NEDEĽA

Pondelok8.3.Sv. Ján z Boha, rehoľník spomienka
Piatok9.3.Sv. Františky Rímskej, rehoľníčky spomienka
Nedeľa14.3.Štvrtá Pôstna NEDEĽA – nedeľa radostislávnosť
 • Liturgiu domácej cirkvi nájdete tu . Je to pekný a užitočný námet, ako prežiť v nedeľu oslavu (liturgiu) prítomnosti Ježiša v rodine cez modlitbu a delenie sa o Božie slovo.
 • Zapisovanie úmyslov na sv. omše bude tento týždeň telefonicky alebo mailom. Najlepšie v utorok od 15:00 – 17:00.
 • Nezabúdajme, že pôst je čas milosti, slúži posilnenie vzťahu s Bohom a na očistenie od všetkého, čo je zbytočné. Inšpiráciu môžete nájsť aj v ponuke na pôst.
 • Blíži sa nám slávnosť sv. Jozefa. Tento rok vyhlásil sv. otec František za rok svätého Jozefa. Peknou možnosťou ako sa s ním zblížiť je aj príprava na tento sviatok cez deviatnik, ktorý si môžete stiahnuť tu. Začíname v stredu 10.3.. Katechetické centrum v ňom pripravilo aj prekvapko pre rodinky s deťmi😊.
 • Modlitba krížovej cesty. Pozývame vás na modlitbu krížovej cesty v nedeľu z našej farnosti o 15:00. Tentokrát ju animujú naši mladí z Veľkej. Po krížovej ceste je ešte čítanie listu sv. otca k roku sv. Jozefa Patris corde.
 • Po krížovej ceste sa spojíme s Aldanom v Jakutsku na Sibíri (7.3. o 16:00). Stretneme sa so spolubratom saleziánom Koljom, ktorý bol aj v Poprade v saleziánskom noviciáte. Pokúsime sa priblížiť atmosféru misie a destinácie tohtoročnej Tehličky. (A tu je: link na náš Youtube-ový kanál)
 • Budúcu nedeľu 14.3. bude online stretnutie s rodičmi a prvoprijímajúcimi o 16:30. Pozvánku pošleme mailom.
1 odpovedať
 1. Oliva
  Oliva hovorí:

  Ďakujem za milú pobožnosť sv. ruženca, kedy don Štefan sa modlil, rozjímal a hral na ústnej harmonike. Pripomenul mi môjho starého otca, ktorý hrával v tichých chvíľach na okaríne. Aj keď sa mu kúsol odlomil, tak nedbal, dospieval to. Jeho hlas znel 60 rokov k kostole na bohoslužbách. Krásny jasný tenor. Bol to nezabudnuteľný človek, skromný, jednoduchý, plný pokojného dobra.Nech odpočíva v pokojnom náručí Boha, tak veľmi ho miloval …

Komentáre sú vypnuté.